Zbieramy stare mikrofony!

Zaczęło się przypadkiem i jakoś weszło w krew, a że nie wszyscy mają okazję odwiedzić nas w studiu, postanowiliśmy pokazać nasze złomofony w internecie. Większość nie nadaje się do nagrań, za to świetnie wyglądają na półce. Ale zdarzają się też całkiem ciekawe użytkowe modele. Kolekcji jeszcze wiele brakuje. Na świecie, a także w Polsce, jest jeszcze masę sztuk, o których możemy tylko pomarzyć. Mamy nadzieję, że to się z czasem zmieni :)

napisz do nas

Co nowego na oldmics.pl?

18
01

Nowy kalendarz Oldmics 2022!

Co roku wydajemy limitowany, kolekcjonerski kalendarz Mikrofonika & Oldmics. Na naszym Facebooku będziemy prezentować kolejne odsłony mikrofonów miesiąca z najnowszej edycji!
Warto do nas dołączyć, warto to zobaczyć: https://www.facebook.com/oldmics

Administrator

11
01

Nowy mikrofon! SENNHEISER MD 430-17T

Ciekawostka. Ten mikrofon nosi oznaczenie dodatkowe 17T (wiemy, bo mamy oryginalne pudełko), a tymczasem w katalogu Sennheiser nie ma takiego modelu, a jest za to 5 innych MD430. No cóż, może kiedyś uda się rozwiązać tę zagadkę.

Administrator

28
12

Nowy mikrofon! BEYER M119

Ależ pięknie brzmi ten Beyer! Nogi miękną. Prawdziwie ciepło i przyjaźnie, prawdziwie vintage. To już kolejna miła niespodzianka tej marki. Stan? Idealny. W fabrycznym pudełku.

Administrator

13
12

Nowy mikrofon! TANDBERG TM 4

Tym razem gość z północy kontynentu. Założony w 1933 roku norweski Tandberg znany był przede wszystkim z dobrej klasy magnetofonów i telewizorów. A do nagrań na szpulowcu potrzebny był mikrofon. I tak powstał TM 4. Nasz egzemplarz w stanie idealnym.

Administrator

29
11

Nowy mikrofon! UHER M539

Oto pięknie zachowany Uher M 539. Wspaniała, starannie wykonana maszyna o pięknym brzmieniu. Nasz egzemplarz działa znakomicie i na pewno przyda się w studio. Stan? Idealny! Komplet w oryginalnym opakowaniu.

Administrator

18
11

Nowy mikrofon! SENNHEISER MD 611 LM

Ten model trafił do nas w stanie praktycznie sklepowym. To prosty mikrofon, ale zawsze miło wyciągnąć coś takiego z oryginalnego pudełka, odwinąć z foliowego woreczka, poczytać instrukcję. I tak kolejny Sennheiser trafia na naszą półkę.

Administrator

22
10

Nowy mikrofon! NIEZNANY

I jeszcze jedna zagadka. Plastikowa stopka z włącznikiem, “gęsia szyja” i niewieki mikrofon z numerem 2962 sugerują, ze urządzenie było wykorzystywane do komunikacji dworcowej, lotniskowej lub na konferencjach. Może Wy pomożecie nam zidentyfikować ten obiekt?

Administrator

07
10

Nowy mikrofon! TELEFUNKEN MD 418-4

Popatrzcie tylko na nasz nowy okaz w dziale Telefunken. Czyż nie wygląda wspaniale? Doskonale zachowany mikrofon konferencyjny na oryginalnej podstawie. Właśnie wzbogacił nasz dział mikrofonów niemieckiego producenta.

Administrator

28
09

Nowy mikrofon! SENNHEISER MD 402 LM Black

To już drugi Sennheiser MD 402 w naszej kolekcji. Poprzedni miał kolor srebrny, ten z kolei jest w całości czarny. Innych wersji kolorystycznych nie ma. Solidna metalowa konstrukcja Made in Germany.

Administrator

16
09

Nowy mikrofon! UNITRA Tonsil MDU-43

Dziś swojsko. Miniaturowe dzieło inżynierów z polskich fabryk Unitra/Tonsil. Dla obcokrajowców – to była nasza sztandarowa marka urządzeń audio. Nasz egzemplarz na stylowej podstawie z włącznikiem sygnowanej logo Politechniki Wrocławskiej. Pozdrawiamy!

Administrator

Partnerzy serwisu