INNE

kraj: -
rok założenia: -

Pobierz tapetę:
1920x1080
1440x900
1280x1024
1024x768

zobacz kolekcję >

INNE

Mikrofony z czterech stron świata

Marki, które nie zmieściły się w pozostałych kategoriach. Być może, kiedyś poświęcimy im osobne działy. Na tej półce stoją obok siebie produkcje z Rosji, Anglii, Szwecki, Norwegii, Niemiec, Francji i Włoch. Często prawdziwe unikaty. Wbrew pozorom to właśnie tu można znaleźć najciekawsze i najrzadziej spotykane na rynku okazy.

więcej
 • ACOS

  ACOS

  lata 60-te

  nr: brak

  Mikrofon piezoelektryczny angielskiego producenta o którym niewiele wiemy. Wykonany w całości z metalu, kształtem dostosowany do trzymania w dłoni. Oprócz logo nie posiada żadnych oznaczeń modelu lub serii. Całość podłączana elastycznym kablem zakończonym wtykiem XLR. Działa bez zastrzeżeń.

 • ACOS A7X

  ACOS A7X

  lata 60-te

  nr: 926842

  Kolejny Acos. Tym razem na podstawie znaleźliśmy symbol i numer seryjny. Prawdopodobnie... Jeśli się mylimy to prosimy o sprostowanie. Mikrofon piezoelektryczny, w całości plastikowy. Kabel zakończony wtykiem jack.

 • AEG D11

  AEG D11

  lata 60-te

  nr: 44742

  Brat bliźniak konstrukcji Telefunken o tym samym oznaczeniu. Plastikowy mikrofon dynamiczny z pozłacanym grillem. W dolnej części korpusu gniazdo na statyw. Na tylnej ściance nietypowy, bo trzypozycyjny przełącznik muzyka/mowa/efekt telefonu. Całość w świetnym stanie w komplecie instrukcja i pudełko. Kabel DIN 3 pin.

 • AEG MGT K 10

  AEG MGT K 10

  lata 60-te

  nr: brak

  Wyjątkowo solidny, w całości wyprodukowany z metalu model mikrofonu AEG z lat sześćdziesiątych. W górnej części plastikowy przełącznik, prawdopodobnie włącznik. Na tylnej ściance nieznane nam gniazdo z trzema miejscami na bolce. Elastyczny kabel zakończony trzypinową wtyczką DIN.

 • AK-1BM

  AK-1BM

  lata 60te

  nr: 2012437

  Mikrofon aparatu słuchowego wyprodukowanego w ZSSR w okolicach 1965 roku. Do kompletu brakuje dousznej słuchawki podłączanej w górnej części korpusu. Konstrukcja metalowa, zasilana dwiema bateriami D-0,06, wyposażona w wygodną zawieszkę. Umożliwiała sygnał wyjściowy na poziomie 60 i 128 dB.

 • B&O SM5

  B&O SM5

  lata 60-te

  nr: brak

  Świetnie zachowany i jak przystało na Bang & Olufsen świetnie wykonany. W całości metalowy, stereofoniczny mikrofon wstęgowy. Jest możliwość rozmontowania go na na dwie niezależne części. Górna osadzona na regulowanym pierścieniu do ustawiania bazy stereo. Przełącznik mowa-muzyka i tłumik dopełniają obrazu.

 • BEAG MD14-N

  BEAG MD14-N

  lata 80-te

  nr: brak

  Dobrze zachowany mikrofon dynamiczny produkowany przez firmę BEAG, dystrybuowany wraz z magnetofonami reporterskimi Machlabor. W komplecie ciekawy, teleskopowo rozsuwany statyw na trójnogu, który po rozłożeniu sięga około 75 cm. Dziękujemy Bar Nashtov za pomoc w identyfikacji konstrukcji!

 • BOUYER GM 709 G

  BOUYER GM 709 G

  lata 70-te

  nr: brak

  Francuski mikrofon dynamiczny używany na scenie i wojsku. Był sprzedawany w komplecie ze statywem wysokim i konferencyjnym. My mamy ten drugi. Solidna metalowa podstawa, włącznik na korpusie. Stan bardzo dobry.

 • BRUEL & KJAER 4134

  BRUEL & KJAER 4134

  lata 70-te

  nr: 532607

  Niezwykle czuły i maksymalnie liniowy mikrofon duńskiej firmy Bruel & Kjaer, znanej obecnie pod nazwą DPA. Używany przy pomiarach głośności dla przemysłu, usług i w studiach. Po dziś dzień ceniony i używany. Zapakowany w malutkie drewniane pudełko. W komplecie dokument kalibracji i wykres pasma. Do działania potrzebuje odpowiedniego przedwzmacniacza.

 • FBT-P53

  FBT-P53

  lata 70

  nr: brak

  Włoski mikrofon dynamiczny o przeznaczeniu estradowym. W całości metalowa, solidna konstrukcja z gniazdem na wtyk 3 pin. Firma FBT Elettronica SpA produkuje urzadzenia audio od 1963 roku, a jej siedziba mieści się we włoskim mieście Recanati.

 • FUNKWERK KM/T/St 7055

  FUNKWERK KM/T/St 7055

  lata 50-te

  nr: brak

  Całkowicie metalowy, niewielkich rozmiarów, mikrofon kryształkowy Funkwerk Leipzig. Wyprodukowany w latach 50tych XX wieku. Dość często można spotkać na aukcjach. Kabel zakończony 3 pinowym wtykiem DIN.

 • GRAETZ SD 1

  GRAETZ SD 1

  lata 60-te

  nr: brak

  Mikrofon pochodzi ze wschodnich Niemiec i prawdopodobnie sprzedawany był w komplecie z którymś ze sprzętów audio producenta. Jest w bardzo dobrym stanie. Kabel DIN. Nie udało nam się znaleźć o nim więcej informacji.

 • GRAMPIAN MCR

  GRAMPIAN MCR

  lata 30-te

  nr: 10017

  Jeden z najpiękniejszych mikrofonów w naszej kolekcji. Świetnie zachowany model, używany zarówno w zastosowaniach przemysłowych, jak i muzycznych. Bardzo ładny okaz, rzadko spotykany na aukcjach.

 • HENRY RADIO MT3/15

  HENRY RADIO MT3/15

  lata 30-te

  nr: 75675

  Ogromny, w całości metalowy mikrofon dynamiczny wyposażony w solidny transformator wyprodukowany przez firmę Henry Radio. Całość osadzona na ciężkiej żeliwnej podstawie. Klon modelu SM 8F produkowanego w latach 1937-1941 przez Siemens & Halske.

 • HORNYPHON EV 7011/31

  HORNYPHON EV 7011/31

  lata 60-te

  nr: 10608

  Plastikowa popularna konstrukcja tym razem w wydaniu wiedeńskiej firmy Hornyphon. Mamy już w swojej kolekcji identyczne egzemplarze sygnowane markami Uher i AKG. W dolnej części korpusu gniazdo statywu, na plecach przełącznik mowa/muzyka. Kabel DIN, 3 pin.

 • HORNYPHON EV 7013/33

  HORNYPHON EV 7013/33

  lata 50te

  nr: brak

  Prosty plastikowy mikrofon dynamiczny austriackiej firmy Hornyphon. Klon Philips'a o tym samym oznaczeniu. Kabel zakończony wtykiem DIN z trzema pinami. Stan dobry.

 • LOEWE OPTA 1

  LOEWE OPTA 1

  lata 70-te

  nr: brak

  Klasyczny kształt mikrofonu od szpulowca z tamtego okresu. Niestety model pozostaje nieznany. Jak się możemy domyślać, musi mieć powiązania z Grundigiem. Kabel z końcówką DIN.

 • LOEWE OPTA 2

  LOEWE OPTA 2

  lata 70-te

  nr: brak

  Mikrofon identyczny z Grundigiem GDSM 331 i naszą Unitrą MDU 24. Stereofoniczny dynamiczny. Tradycyjnie już u Loewe pozbawiony numeru i nazwy modelu.

 • MB ELECTRONIC MB 220

  MB ELECTRONIC MB 220

  lata 80te

  nr: brak

  Stereofoniczny mikrofon dynamiczny na trójnożnym statywie. W całości plastikowy. Wtyczka DIN, 5 pinów. Niezwykle popularna konstrukcja. Na jego licencji zbudowany został m.in. Tonsil MDU 24, Grundig GDM 331 czy Loewe Opta 2.

 • MELODIUM MELODYNAMIC 75A

  MELODIUM MELODYNAMIC 75A

  lata 40-te

  nr: 73028

  Studyjny mikrofon dynamiczny produkowany w Paryżu w latach czterdziestych. Jeden z największych rarytasów w naszej kolekcji. Zachowany w stanie bardzo dobrym. W komplecie oryginalna wtyczka z trzema bolcami. Uchwyt umożliwia montaż na statywie.

 • MERULA ZT902

  MERULA ZT902

  lata 60-te

  nr: brak

  Niewiele wiemy o tym mikrofonie. Nazwa Merula występuje zamiennie z firmami Schumann i Ronette, co wskazuje na Holenderskie pochodzenie. Nasz egzemplarz, choć zachowany ładnie ma wymieniony kabel. Wszelkie info mile widziane.

 • NECKERMANN 813/73

  NECKERMANN 813/73

  lata 70-te

  nr: brak

  Dość toporny w wykonaniu plastikowy mikrofon niemieckiej firmy Neckermann. Na spodzie gniazdo na statyw. Wtyczka DIN. Nic więcej na jego temat nie wiadomo.

 • OBEN DRALOWID REPORTER

  OBEN DRALOWID REPORTER

  lata 30-te

  nr: 7915

  Stylowy mikrofon Oben z lat 30tych. Zachowany w bardzo ładnym stanie. Do wymiany tylko sparciałe gumki zawieszenia. Niestety, trafił nam się egzemplarz bez podstawki.

 • OKTAVA MD 52B

  OKTAVA MD 52B

  lata 70-te

  nr: brak

  Stereofoniczny mikrofon rosyjskiego producenta. Oryginalna, dość ciężka i solidna konstrukcja. W komplecie metalowy stojak umożliwiający kontrolę położenia w 3D. Kabel zakończony pięciopinową wtyczką DIN. Polecamy naszego mema z tym mikrofonem: tu. 

 • OKTAVA MD 59

  OKTAVA MD 59

  lata 70-te

  nr: 350271

  Mikrofon dynamiczny rosyjskiej marki Oktawa. Wykonany w całości z metalu, osadzony na podstawie z tego samego tworzywa. Nasz egzemplarz pochodzi z roku 1971, a dotarł do nas w stanie idealnym, w fabrycznie zaplombowanym pudełku.

 • OKTAVA MD 64

  OKTAVA MD 64

  lata 60te

  nr: brak

  Plastikowy mikrofon dynamiczny wyprodukowany przez rosyjską firmę Oktava w 1969 roku. Konstrukcja plastikowa na stałej, zintegrowanej podstawie z tego samego tworzywa. Kabel zakończony wtyczką DIN z trzema pinami. Stan dobry.

 • OKTAVA MD-66A

  OKTAVA MD-66A

  lata 70-te

  nr: 6495-73

  Studyjny mikrofon dynamiczny o charakterystyce super-kardioida wyprodukowany w 1979 roku. W całości metalowy. W oryginale wyposażony w plastikową podstawę. Nam trafił się tylko uchwyt umożliwiający montaż na statywie. Wtyk 3 pin DIN.

 • OKTAVA MD-71

  OKTAVA MD-71

  lata 70-te

  nr: brak

  Mikrofon dynamiczny, stosowany często w rosyjskim wojsku. Dokładna data produkcji 1977. Made in CCCP. Wykonany z tworzywa, osadzony na plastikowej podstawie umożliwiającej regulację  w pionie i poziomie. Wtyczka DIN, trzy piny.

 • PEIKER TM24

  PEIKER TM24

  lata 50-te

  nr: 7575

  Bardzo ładnie wykonany model Paiker Acoustic. W całości metalowy, osadzony w pomysłowy sposób, za pomocą gniazda kulkowego na plastikowej podstawce. Po jej zdjęciu możemy zamontować mikrofon na statywie. Naszemu egzemplarzowi brakuje  nazwy modelu na froncie. Kabel zakończony trzy pinową wtyczką DIN.

 • PIEZO MX 4 biały

  PIEZO MX 4 biały

  lata 50-te

  nr: brak

  Mikrofon polskiej firmy Piezo. Brat bliźniak Grundiga MD5 i Labora MD5. Datę produkcji określiliśmy metodą "na oko". O tej firmie wiadomo niezbyt wiele, szukamy informacji. Mikrofon ma dość nietypowy kabel w kolorze zielonym i dziwną wtyczkę, troszkę podobną do małego Jack'a.

 • PIEZO MX 4 brązowy

  PIEZO MX 4 brązowy

  lata 50-te

  nr: brak

  Mikrofon polskiej firmy Piezo w kolorze brązowym. Pochodzący z lat pięćdziesiątych. Plastikowa konstrukcja z pozłacanym grillem, wizualnie bardzo zbliżona do niemieckiego Grundiga GDM 11. Kabel zakończony trzypinową wtyczką DIN.

 • PIEZO MX 4 zielony

  PIEZO MX 4 zielony

  lata 50-te

  nr: brak

  Produkt polskiej spółdzielni pracy Piezoelektronika z Tychów zwraca uwagę m.in. kolorem. Z instrukcji wynika, że oprócz pistacjowego jest jeszcze 8 kolorów do wyboru. My mamy wersje brązowa i białą. Mikrofon w całości plastikowy, z efektownym pozłacanym grillem. Brat bliźniak Grundiga GDM 11. Gniazdo 5 PIN.

 • PIEZO MX3 stalowo-niebieski

  PIEZO MX3 stalowo-niebieski

  lata 50-te

  nr: brak

  Drugi w naszej kolekcji model Piezo MX3, tym razem na oryginalnej podstawie i w kolorze stalowo-niebieskim. Osadzony na solidnej podstawie, sporych rozmiarów urządzenie wykonane w całości z metalu. Kabel bez oryginalnego wtyku.

 • PIEZO MX3 stalowo-szary

  PIEZO MX3 stalowo-szary

  lata 50-te

  nr: brak

  Ten mikrofon na pierwszy rzut oka wygląda, jakby miał zastosowanie militarne. Pasowałby np. w czołgu :) Jest prosto i solidnie wykonany, ciężki, duży i mało subtelny w kształcie. W oryginale na innej nóżce. Nic więcej nie wiadomo, nawet datę powstania podajemy metodą "na oko".

 • PRIMO DM-260

  PRIMO DM-260

  lata 60

  nr: brak

  Metalowy, miniaturowy mikrofon dynamiczny japońskiej marki Primo założonej w 1952 roku w Tokyo. Starannie wykonany, osadzony na ciężkiej metalowej podstawie, zakończony standardową wtyczką DIN 3 pin. Nasz egzemplarz w stanie idealnym i oryginalnym opakowaniu. Firma Primo istnieje do dzisiaj i nadal pozostaje znaczącym producentem wkładek mikrofonowych i głośników.

 • PROTON UNKNOWN

  PROTON UNKNOWN

  lata 50te

  nr: brak

  Metalowy mikrofon norweskiej marki Proton. Model niestety nam nieznany. Podobno sprzedawany w komplecie z rejestratorem szpulowym. Konstrukcja dość rzadko spotykana. W dolnej części obudowy gniazdo na statyw. Kabel zakończony nieoryginalnym wtykiem.

 • RCF1612/l

  RCF1612/l

  lata 60-te

  nr: brak

  Włoski mikrofon dynamiczny z lat sześćdziesiątych. Zbudowany w całości z metalu, ciężki i solidny (około 500 g). W korpusie zamontowany włącznik. Gniazdo mocowania na statywie, podłączenie przez mały Tuchel. Egzemplarz w doskonałym stanie...

 • RECORDIO

  RECORDIO

  lata 50-te

  nr: brak

  Korpus w całości metalowy. Kabel w oplocie, zakończony wtyczką duży Jack. Data urodzin podana na oko. Nie wiemy nic o firmie Recordio. Nie znamy modelu. Zachowany w całkiem niezłym stanie.

 • REVOX 3377

  REVOX 3377

  lata 70-te

  nr: brak

  Piękny mikrofon dynamiczny, uznanej firmy Revox/Studer. Wykonany z połączenia plastiku i metalu na solidnej metalowej podstawie. Na korpusie włącznik z regulacją głośności. Kabel zakończony wtykiem zbliżonym do złącza chinch. W komplecie przejściówka na dużego Jack'a. Całość zapakowana w bardzo efektowne pudełko. Świetny, wyraźny dźwięk.

 • REVOX M 3500

  REVOX M 3500

  lata 70-te

  nr: 42265

  Kuzyn BEYER'a M 201, ceniony w studiach na całym świecie dynamiczny mikrofon o liniowym brzmieniu. Używany najczęściej na bębnach i gitarze elektrycznej. W całości metalowy, produkowany w Niemczech, osadzony na solidnej żeliwnej podstawie. Wtyk XLR. Nasz okaz w oryginalnym opakowaniu z wykresem charakterystyki.

 • RIESSMANN A20

  RIESSMANN A20

  lata 50-te

  nr: 212

  Jeden z niewielu zachowanych okazów niemieckiego producenta z Drezna, wchłoniętego w latach 70tych przez RFT. Mikrofon lampowy, utrzymany w stylistyce „bottle”, przeznaczony do nagrań studyjnych. Stan wizualny dobry, w komplecie zasilacz do remontu i gruby gumowany kabel. Jeden z pierwszych w kolejce do uruchomienia.

 • RONETTE R474

  RONETTE R474

  lata 40-te

  nr: 1366

  Piękny okaz z lat 40tych, holenderskiej firmy Ronette. Kompletny, na solidnej metalowej podstawie. Świetnie wykonany, atrakcyjny wizualnie i bardzo ciężki. Gruby sztywny kabel, w naszym egzemplarzu nie ma końcówki.

 • RONETTE SB 742

  RONETTE SB 742

  lata 50-te

  nr: 3315

  Ciekawy okaz, bardzo rzadko dostępny na aukcjach. Ten piezoelektryczny mikrofon holenderskiego producenta był wyposażony w dwie membrany, co miało pozwolić mu rejestrować dźwięk bez zakłóceń, pomóc w zwalczaniu wibracji i przenosić sygnał z użyciem dłuższego kabla. Nasz egzemplarz ma trochę sfatygowany kabel zakończony wtyczką jack. Niesprawdzany.

 • SIEMENS & HALSKE LB 5024

  SIEMENS & HALSKE LB 5024

  lata 20-te

  nr: 670

  Prawdziwy rarytas w naszej kolekcji i jeden z najstarszych egzemplarzy. Mikrofon węglowy niemieckiej firmy Siemens und Halske. Wg. nas jest to model LB 5024, a na korpusie widzimy datę produkcji – grudzień 1927 roku. Jednak będziemy wdzięczni za wszelkie informacje, bo nie znaleźliśmy o nim żadnych danych. Mikrofon osadzony na oryginalnej postawie.

 • TANDBERG TM 4

  TANDBERG TM 4

  lata 60

  nr: brak

  Prosty plastikowy mikrofon dynamiczny o charakterystyce dookólnej, produkowany w Oslo. Dostarczany w plastikowym pudełku, w którym znajdziemy również plastikową podstawkę oraz plastikowy uchwyt umożliwiający montaż na statywie. Nasz egzemplarz w stanie idealnym i oryginalnym opakowaniu.

 • TELFA PN61

  TELFA PN61

  lata 70-te

  nr: brak

  Stary wojskowy mikrofon produkcji polskiej. Baaardzo ciężki. Ta konstrukcja zniesie wszystko. Nie ma możliwości sprawdzenia działania.

 • TIP-TOP 9010 & 9020

  TIP-TOP 9010 & 9020

  lata 80

  nr: brak

  Niewiele wiemy o tych plastikowych mikrofonach, mimo że dotarły do nas w bardzo dobrym stanie i oryginalnych opakowaniach. Prawdopodobnie były dodatkiem do dystrybuowanych w Niemczech magnetofonów marki TIP-TOP wytwarzanych przez producentów z Japonii i Tajwanu. Wyposażone w plastikową podstawkę, włącznik w korpusie i kabel zakończony wtyczką DIN 5 pin (9020) lub podwójnym Jack 2,5 i 3,5mm (9010).

Partnerzy serwisu