OLDMICS.PL

kraj: Polska
rok założenia: 2011

Pobierz tapetę:
1920x1080
1440x900
1280x1024
1024x768

zobacz kolekcję >

OLDMICS.PL

Kolekcja Oldmics.pl

Nasza kolekcja pojawiła się w internecie w 2011 roku, ale jej historia jest kilka lat starsza. Zaczynaliśmy od kilku sztuk dla ozdoby i zabawy. Dziś to ponad 200 egzemplarzy z całego świata. Najbardziej cieszą te najstarsze, te najrzadsze oraz te najpiękniej brzmiące. Kilku z nich używamy na codzień. Mimo swojego wieku nadal sprawują się wspaniale.

więcej
 • ACOS

  ACOS

  lata 60-te

  nr: brak

  Mikrofon piezoelektryczny angielskiego producenta o którym niewiele wiemy. Wykonany w całości z metalu, kształtem dostosowany do trzymania w dłoni. Oprócz logo nie posiada żadnych oznaczeń modelu lub serii. Całość podłączana elastycznym kablem zakończonym wtykiem XLR. Działa bez zastrzeżeń.

 • ACOS A7X

  ACOS A7X

  lata 60-te

  nr: 926842

  Kolejny Acos. Tym razem na podstawie znaleźliśmy symbol i numer seryjny. Prawdopodobnie... Jeśli się mylimy to prosimy o sprostowanie. Mikrofon piezoelektryczny, w całości plastikowy. Kabel zakończony wtykiem jack.

 • AEG D11

  AEG D11

  lata 60-te

  nr: 44742

  Brat bliźniak konstrukcji Telefunken o tym samym oznaczeniu. Plastikowy mikrofon dynamiczny z pozłacanym grillem. W dolnej części korpusu gniazdo na statyw. Na tylnej ściance nietypowy, bo trzypozycyjny przełącznik muzyka/mowa/efekt telefonu. Całość w świetnym stanie w komplecie instrukcja i pudełko. Kabel DIN 3 pin.

 • AEG MGT K 10

  AEG MGT K 10

  lata 60-te

  nr: brak

  Wyjątkowo solidny, w całości wyprodukowany z metalu model mikrofonu AEG z lat sześćdziesiątych. W górnej części plastikowy przełącznik, prawdopodobnie włącznik. Na tylnej ściance nieznane nam gniazdo z trzema miejscami na bolce. Elastyczny kabel zakończony trzypinową wtyczką DIN.

 • AIWA CM-30

  AIWA CM-30

  lata 80-te

  nr: brak

  Miniaturowy mikrofon stereo. Japoński szczyt miniaturyzacji tamtych lat. Bardzo estetyczna, metalowa obudowa, przypominająca czasy podobnych w fakturze zapalniczek ;) Staranne i efektowne wykonanie. Kabel zakończony dwoma jackami mini. Zasilanie bateryjne.

 • AIWA DM 14

  AIWA DM 14

  lata 60-te

  nr: brak

  Przepięknie wykonany mikrofon dynamiczny japońskiej produkcji. Konstrukcja w całości metalowa osadzona na regulowanej podstawie. Ceniony przez miłośników harmonijki ustnej zarówno ze względu na brzmienie jak i niewielkie rozmiary. Wtyk DIN 3 pinowy.

 • AIWA DM 8

  AIWA DM 8

  lata 70-te

  nr: brak

  Dynamiczny, plastikowy mikrofon na estetycznym statywie z metalowymi wstawkami. Oporność 50 K, twardy, sztywny sznur zakończony dużym wtykiem jack. Jeden z typowej dla lat 70tych serii japońskiego producenta.

 • AIWA DM-13

  AIWA DM-13

  lata 50

  nr: brak

  Japoński mikrofon dynamiczny o intrygującym kształcie, wykonany w całości z metalu. Podłączany za pomocą 2-pinowego gniazda. Wyłącznik w podstawie. Nasz egzemplarz w komplecie z kablem i pudełkiem, zachowany w stanie idealnym. Brakuje tylko stylowej podstawy.

 • AIWA DM-51

  AIWA DM-51

  lata 70

  nr: brak

  Wykonana w latach 70 dynamiczna Aiwa DM-51 osadzona na oryginalnej, solidnej metalowej podstawie. Sam mikrofon wykonany starannie, włącznik osadzony w części metalowej. Gniazdo 2-pin. Nasz egzemplarz w stanie więcej niż dobrym. W oryginalnym, choć sfatygowanym opakowaniu.

 • AIWA Nieznany

  AIWA Nieznany

  lata 60-te

  nr: brak

  Japoński mikrofon do dyktafonu, rejestratora z podwójnym wtykiem. Opierany na drucianej podstawce, wykonany z metalu. Na przedniej ściance włącznik. Nie wiadomo nic więcej na jego temat.

 • AK-1BM

  AK-1BM

  lata 60te

  nr: 2012437

  Mikrofon aparatu słuchowego wyprodukowanego w ZSSR w okolicach 1965 roku. Do kompletu brakuje dousznej słuchawki podłączanej w górnej części korpusu. Konstrukcja metalowa, zasilana dwiema bateriami D-0,06, wyposażona w wygodną zawieszkę. Umożliwiała sygnał wyjściowy na poziomie 60 i 128 dB.

 • AKAI ACM-90

  AKAI ACM-90

  lata 80-te

  nr: brak

  Mikrofon kondensatorowy made in Japan. Całkiem solidnie wykonany, na stabilnej podstawce. Zasilany baterią. Na korpusie włącznik. Kabel zakończony wtyczką duży Jack.

 • AKG D 202 CS

  AKG D 202 CS

  lata 60te

  nr: 81599

  Dynamiczny mikrofon o charakterystyce kardioidalnej wyposażony w filtr 50 Hz, -7 dB i -20 dB. Solidna konstrukcja o uniwersalnych walorach brzmieniowych. Jeden z bardziej udanych modeli austriackiej firmy, używany do dziś w studio i na scenie. Gniazdo kabla DIN 3 piny.

 • AKG D1000 C

  AKG D1000 C

  lata 60-te

  nr: brak

  Ceniony mikrofon dynamiczny austriackiego producenta. Wersja złota. Solidny, metalowy, wykonany z dbałością o szczegóły. Całkiem niezłe brzmienie. Na korpusie przełącznik B-M-S. Nasz egzemplarz lekko podrapany, ale działa znakomicie. Gniazdo na wtyk DIN.

 • AKG D11 N

  AKG D11 N

  lata 60te

  nr: 10016

  Piękny kwadraciak marki AKG. Z tyłu przełącznik m/s, za pomocą którego możemy ustawić mikrofon na odbiór mowy lub muzyki. Kabel z 3 pinową końcówką DIN. Na spodzie gniazdo umożliwiające montaż na statywie. Dość rzadki okaz w pięknym stanie.

 • AKG D12

  AKG D12

  lata 60-te

  nr: 77727273737

  Mikrofon dynamiczny produkcji austriackiej, który zdobył w świecie sławę jednego z najlepszych narzędzi do rejestrowania bębna stopy. Często używany też przy nagraniach instrumentów basowych. Nasz egzemplarz posiada wbudowany przełącznik, którego zastosowania nie słyszę. Aktualnie jeden z najlepiej wycenianych mikrofonów dynamicznych.

 • AKG D125

  AKG D125

  lata 60

  nr: brak

  W pełni metalowa konstrukcja D125 zapewnia mu wytrzymałość na scenie i w studio. A do tego jest właśnie stworzony. Prosta forma kryje w sobie nadal ceniony przez realizatorów dynamiczny mikrofon do wokalu, tomów, pieców gitarowych itp. Podłączany za pomocą standardowego kabla XLR. Stan idealny.

 • AKG D130

  AKG D130

  lata 70-te

  nr: brak

  Jak zwykle u tego Austriackiego producenta spotykamy się z wysoką jakością wykonania. Mikrofon jest solidny, świetnie wykonany, gril pokryty drobnymi kuleczkami jak w model M640 N. Gniazdo na kabel xlr. Stan wizualny i techniczny doskonały, brzmi bardzo dobrze.

 • AKG D160 E1

  AKG D160 E1

  lata 70te

  nr: brak

  Mikrofon dynamiczny wykonany w całości z metalu o popularnym i wygodnym kształcie „paluszka”. Charakteryzuje się ciepłym, bogatym brzmieniem nasyconym szczególnie w zakresie tonów średnich. Lubiana opcja w studio. Gniazdo na wtyk XLR.

 • AKG D20

  AKG D20

  lata 60-te

  nr: 1705

  Jeden z najlepiej wycenianych mikrofonów dynamicznych i jedna z perełek w naszej kolekcji. Zapakowany w gustowne, drewniane pudełko. Studyjny standard w nagraniach basu i stopy. Na korpusie przełącznik umożliwiający regulację siły sygnału. Mikrofon wyposażony jest w specyficzne, nieużywane już, 3 pinowe złącze AKG DIN connector.

 • AKG D24

  AKG D24

  lata 80-te

  nr: 10798

  Dynamiczny mikrofon wykonany w całości z metalu. Niewielka, ale solidna austriacka konstrukcja podłączana za pomocną kabla zakończonego 3 pinową wtyczką DIN. Atrakcyjna brzmieniowo oferta AKG na scenę i do studia. W komplecie pudełko.

 • AKG D25

  AKG D25

  lata 50te

  nr: 2062

  Świetnie zachowany, dynamiczny mikrofon z serii D-25. Jeden z najbardziej charakterystycznych modeli tej firmy, wykorzystywany często przez europejskich filmowców. Ceniony również za jakość wykonania i walory brzmieniowe. Podstawowe wyposażenie europejskich sal koncertowych i studiów radiowych tamtych lat. Wbudowany tłumik db. Kabel zakończony wtykiem XLR. Nasz egzemplarz w stanie idealnym w oryginalnym opakowaniu.

 • AKG D5

  AKG D5

  lata 80te

  nr: brak

  Bardzo dziwny mikrofon z portfolio tej firmy. Niskobudżetowa, plastikowa produkcja z włącznikiem on/off. Kabel zakończony podwójną wtyczką mono mały jack.

 • AKG D58

  AKG D58

  lata 60-te

  nr: brak

  Miniaturowy mikrofon dynamiczny znanego austriackiego producenta. Świetny tam, gdzie nie mamy miejsca na duże, solidne konstrukcje. Ze względu na charakterystykę świetnie radzi sobie z wyłapywaniem źródła w hałasie. W realizatorkach często spotykany na talkbacku. W całości metalowy. Złącze mały tuchel.

 • AKG D66

  AKG D66

  lata 60-te

  nr: brak

  Stereofoniczny mikrofon dynamiczny wyprodukowany w Austrii, chwalony za walory brzmieniowe. Umożliwia nagrywanie dźwięku z dwóch kapsuł jednocześnie, bądź rozłączenie ich w dwa niezależne mikrofony. Całość plastikowa, w oryginale na innym statywie niż ten na zdjęciu. Wtyk DIN z 6cioma pinami. Oryginalne pudełko.

 • AKG D7d

  AKG D7d

  lata 70-te

  nr: brak

  Tani austriacki mikrofon dynamiczny z lat siedemdziesiątych. Druciana podstawka umożliwia ustawienie na płaskiej powierzchni. Wykonany z plastiku. Kabel zakończony 3 pinową wtyczką DIN. Nasz egzemplarz w stanie idealnym.

 • AKG DYN 60K

  AKG DYN 60K

  lata 40-te

  nr: 7131

  Pierwszy mikrofon występujący pod marką AKG. Produkowany ręcznie w latach czterdziestych. W całości metalowy. Uchwyt umożliwia montaż na statywie. W oryginale osadzony na metalowej podstawie. Niestety po naszym egzemplarzu znać upływ czasu.

 • AKG DYN 60K

  AKG DYN 60K

  lata 40

  nr: brak

  Drugi w naszej kolekcji egzemplarz z pionierskiej serii DYN 60K. Tym symbolem oznaczono pierwsze mikrofony powstałe pod marką AKG. Prawdopodobnie jest to model Studio. Gniazdo w formacie AKG 3 PIN. Niestety wymaga remontu wnętrza. Ten egzemplarz w oryginalnym opakowaniu przekazał nam Ryszard Szmit! Dziękujemy Rysiu! Love!

 • AKG ECHOLETTE Select Master 12

  AKG ECHOLETTE Select Master 12

  lata 60-te

  nr: brak

  Brat bliźniak AKG D12. Wyprodukowany na licencji przez Echolette (potem Dynacord) pod nazwą Select Master 12. Jeden z najładniejszych i najlepiej brzmiących mikrofonów w naszej kolekcji. Godny polecenia każdemu basiście i perkusiście. Wtyk XLR.

 • ASTATIC D104

  ASTATIC D104

  lata 70-te

  nr: brak

  Astatic D104 z serii Silver Eagle. Jeden z ulubionych mikrofonów amerykańskich krótkofalowców. Osadzony na podstawie G-Stand tego samego producenta. Wygodny, szeroki włącznik. Kabel zakończony 4 pinową wtyczką. Z tyłu obudowy grawer orła.

 • AURICON E-7

  AURICON E-7

  lata 60-te

  nr: brak

  Piękny i bardzo solidny mikrofon dynamiczny pochodzący z USA. Brat bliźniak popularniejszego Electro Voice 630. Świetnie sprawdza się na gitarach elektryczych, wokalu i harmonijce. W całości metalowy. Nasz egzemplarz wyróżnia doskonale zachowane sitko/pop filter.

 • B&O SM5

  B&O SM5

  lata 60-te

  nr: brak

  Świetnie zachowany i jak przystało na Bang & Olufsen świetnie wykonany. W całości metalowy, stereofoniczny mikrofon wstęgowy. Jest możliwość rozmontowania go na na dwie niezależne części. Górna osadzona na regulowanym pierścieniu do ustawiania bazy stereo. Przełącznik mowa-muzyka i tłumik dopełniają obrazu.

Partnerzy serwisu