GRUNDIG
kraj: Niemcy
rok założenia: 1930
Pobierz tapetę:
1920x1080
1440x900
1280x1024
1024x768
GRUNDIG
Grundig AG
Niemiecka firma produkująca sprzęt audio na potrzeby użytkowników domowych. Założona w 1945 roku przez Maxa Grundiga, przedsiębiorcę od 1930 roku sprzedającego radioodbiorniki w sklepie o nazwie Fuerth, Grundig & Wurzer (RVF). Aktualnie własność tureckiego koncernu Koç Holding. Dziś aktywna głównie na rynku telewizorów.
więcejGRUNDIG GCCM 320
GRUNDIG GCCM 320-
lata 70
nr: brak
Metalowy mikrofon elektretowy popularnej niemieckiej firmy. Wyposażony w delikatną plastikową podstawkę. W korpusie ciekawostka! Przełącznik między charakterystyką dookólną i kardioidalną. Kabel zakończony nietypowym wtykiem DIN 6, umożliwiał podpięcie urządzenia zasilającego i rejestrującego.
-
GRUNDIG GCM 3
GRUNDIG GCM 3-
lata 50-te
nr: brak
Jeden z najładniejszych modeli tej firmy, produkowany od '56 do '57 roku w dwóch opcjach kolorystycznych. Nasz model to wersja brązowa, a jest jeszcze wersja niebieska. Co ciekawe, to nie jest mikrofon dynamiczny tylko pojemnościowy. Jak brzmi, niestety nie wiemy - potrzebny jest odpowiedni przedwzmacniacz. Kabel w oplocie z 3 pinową końcowką DIN.
-
GRUNDIG GCM 3 Blue
GRUNDIG GCM 3 Blue-
lata 50
nr: brak
To już drugi GCM 3 w naszej kolekcji, tym razem w kolorze niebieskim. Wystepuje też jako GKM7. Mikrofon pojemnościowy, zasilany napięciem 70V charakterystycznym dla magnetofonów szpulowych. Jedna z najpiękniejszych konstrukcji Grundiga, do tej pory robi wrażenie designem. Całość osadzona na gustownej podstawie. Kabel w oplocie z końcówką DIN 3 pin.
-
GRUNDIG GCMS 332
GRUNDIG GCMS 332-
lata 70-te
nr: brak
Stereofoniczny mikrofon pojemnościowy wykonany w całości z plastiku. Zasilany napięciem 20 Volt. Konstrukcja umożliwia rozdzielenie obydwu kapsuł. Kabel zakończony 6 pinową wtyczką DIN.
-
GRUNDIG GDM 10
GRUNDIG GDM 10-
lata 60-te
nr: 078655
Plastikowa konstrukcja z logo Grundiga z lat sześćdziesiątych. Egzemplarz zachowany w dobrym stanie, zaopatrzony w kabel w oplocie zakończony wtyczką DIN.
-
GRUNDIG GDM 11
GRUNDIG GDM 11-
lata 50-te
nr: 816
Bakelitowy mikrofon Grundig z lat 60tych. Pozłacany gril i piękne logo, które możecie ściągnąć sobie jako tapetę. Sprzęt zaskakuje calkiem dobrą jakością nagrań, jak na te lata. Twardy, mało elastyczny kabel z końcówką DIN.
-
GRUNDIG GDM 12
GRUNDIG GDM 12-
lata 60-te
nr: brak
Mikrofon dynamiczny wykonany z plastiku, zakończony kablem w oplocie z trzypinową końcówką DIN. Gril z pozłacanej siatki. Sprzedawany był w bardzo estetycznej, metalowej puszce, podobnie jak GDM 15.
-
GRUNDIG GDM 121
GRUNDIG GDM 121-
lata 60-te
nr: 08402
Jedna z legend stworzonych przez niemieckich producentów i jeden z najlepszych mikrofonów tej marki. Funkcjonuje w dwóch wersjach kolorystycznych - złotej i srebrnej. Jego brat bliźniak to, uznany za jeden z najlepszych mikrofonów dynamicznych na świecie: Sennheiser MD 21. Świetne, niepowtarzalne brzmienie. Nadal w cenie.
-
GRUNDIG GDM 15
GRUNDIG GDM 15-
lata 60-te
nr: 099561
Jeden z klasycznych kwadraciaków Grundiga, dołączanych do magnetofonów szpulowych tej firmy. Plastikowa obudowa na metalowej nóżce, z grilem w kolorze srebrnym. Sprzedawany w stylowej puszce. Kabel w oplocie z 3 pinową końcówką DIN.
-
GRUNDIG GDM 16
GRUNDIG GDM 16-
lata 70-te
nr: brak
Dynamiczny mikrofon z kwadratowej niemieckiej serii, w charakterystycznym, plastikowym opakowaniu z przejrzystą pokrywką. Estetycznie nic nadzwyczajnego, dźwiękowo podobnie. W dolnej ściance gniazdo na statyw. Kabel z 3 pinową końcówką DIN.
-
GRUNDIG GDM 19
GRUNDIG GDM 19-
lata 70-te
nr: brak
Plastikowy mikrofon o dość nietypowym kształcie. Zapakowany zgodnie z ówczesną modą, w plastikowe, kwadratowe pudełko z przejrzystą pokrywą. Naszemu egzemplarzowi brakuje niestety naklejek informujących o marce. Kabel z 3 pinową końcówką DIN.
-
GRUNDIG GDM 310
GRUNDIG GDM 310-
lata 60-te
nr: brak
Mniejszy brat Grundiga GDM 316. Różni się wielkością i podstawą. W tym modelu zamiast trójnogu znajdziemy drucianą konstrukcję z gumowymi ściskami. Konstrukcja w całości plastikowa. Kabel zakończony 3 pinowym wtykiem DIN.
-
GRUNDIG GDM 311
GRUNDIG GDM 311-
lata 60-te
nr: brak
Kolejny z serii niemieckich "kwadraciaków" w przeźroczystym plastikowym pudełku. Kabel zakończony trzypinową wtyczką DIN. Uwaga ten dynamiczny mikrofon nie ma podpórki, ani gniazda do mocowania na statywie. Przeznoczony do pracy w pozycji leżącej. To tak jak ja.
-
GRUNDIG GDM 312
GRUNDIG GDM 312-
lata 60-te
nr: brak
Plastikowy mikrofon dynamiczny w oryginale opierał się na drucianej stopce. Niestety nie ma jej w naszym komplecie. Konstrukcja ze względu na swoje właściwości brzmieniowe i stosunkowo atrakcyjną cenę, popularna wśród muzyków grających na harmonijce ustnej. Wtyczka DIN z trzema pinami.
-
GRUNDIG GDM 313
GRUNDIG GDM 313-
lata 70-te
nr: brak
Brat bliźniak GDM 318. Dynamiczny mikrofon, o prawie nowożytnym kształcie. Podobnie wykonany i działający jak inne budżetowe modele tej firmy. Zapakowany w wyściełane plastikowe pudełko. Kabel zakończony 3 pinową końcówką DIN.y.
-
GRUNDIG GDM 314
GRUNDIG GDM 314-
lata 70-te
nr: brak
Plastikowy, dynamiczny mikrofon z serii GDM. Zapakowany w trwałe, wyściełane pudełko. Lekka, ale dobrze wykonana konstrukcja. Kabel zakończony trzypinową wtyczką DIN.
-
GRUNDIG GDM 316
GRUNDIG GDM 316-
lata 60-te
nr: brak
Plastikowy mikrofon dynamiczny na trójnożnym statywie. Ładnie wykonany, zapakowany w kartonowe pudełko. Brzmieniowo mocno przeciętny. Kabel zakończony trzypinową końcowką DIN.
-
GRUNDIG GDM 317
GRUNDIG GDM 317-
lata 60-te
nr: brak
Dynamiczny mikrofon od magnetofonów szpulowych, produkowany w latach 60tych za naszą zachodnią granicą. W oryginale na standardowym statywie Grundig, nasz niestety pozbawiony tego elementu. Brzmienie, jak się można spodziewać, nie szokuje. Kabel zakończony 3 pinową końcówką DIN.
-
GRUNDIG GDM 318
GRUNDIG GDM 318-
lata 70-te
nr: brak
Wyglądem zbliżony do GDM 313, nawet opakowanie jest bardzo podobne. Różni je tylko wykończenie główki. Dynamiczny mikrofon o przeciętnym brzmieniu. Kabel z trzypinową końcówką DIN.
-
GRUNDIG GDM 322
GRUNDIG GDM 322-
lata 60-te
nr: brak
Dynamiczny mikrofon z lat 60tych w komplecie z trójnożną podstawką. Zapakowany w wyściełane pudełko sugerujące większą wartość :) Odkręcany kabel zakończony jest gniazdem z dwoma dwoma pinami przy korpusie i trzy pinowym wtykiem DIN. Sprawny.
-
GRUNDIG GDM 516
GRUNDIG GDM 516-
lata 1960s
nr: MB361118
Kolejny mikrofon z serii Stenorette niemieckiego producenta. Grundig GDM 516 przeznaczony był do biur, sądów, urzędów i wszędzie tam, gdzie używano tego typu urządzeń rejestrujących. Włącznik w korpusie z funkcją pauzy po przytrzymaniu pozycji. Powyżej lampka sygnalizująca pracę. Złącze szeregowe 11 PIN. Nasze egzemplarz w oryginalnym, plastikowym pudełku.
-
GRUNDIG GDM 750C
GRUNDIG GDM 750C-
lata 70te
nr: brak
I jeszcze jeden mikrofon Grundig z serii Stenorette. Plastikowa konstrukcja Made in Germany do maszyn rejestrujących Stenorette. Sprężynowy kabel zakończony wtyczką z 10 pinami. Nasz egzemplarz wygląda jak nowy, zapakowany w oryginalne pudełko. W komplecie znaleźliśmy jeszcze metalowy wieszak, ale nie odkryliśmy sposobu jego mocowania.
-
GRUNDIG GDM 751
GRUNDIG GDM 751-
lata 70-te
nr: brak
Nietypowy mikrofon GRUNDIG z wyłącznikiem w rączce. Prawdopodobnie jego przeznaczeniem była praca w kancelariach, sądach, urzędach. Kabel sprężynowy zakończony nietypowym 10 pinowym złączem w układzie szeregowym. Pasowało zapewne do maszyn stenotypicznych. Stąd nazwa - Stenorette.
-
GRUNDIG GDM 752
GRUNDIG GDM 752-
lata 70
nr: brak
Starszy brat modelu GRUNDIG GDM 75 również przeznaczony do urządzeń Stenorette. Czym się różnią? 752 ma inny rodzaj wtyku, dwie grupy pinów 4 i 3 w jednym szeregu oraz bardziej zaawansowany system sterowania, który umożliwiał m.in. „zdalne” cofnięcie zarejestrowanego materiału. W górnej części obudowy dioda sygnalizujące pracę urządzenia. Stan idealny.
-
GRUNDIG GDM 759
GRUNDIG GDM 759-
lata 80
nr: brak
Miniaturowy mikrofon krawatowy dostarczany z dyktafonami Stenorette 2020 i Stenorette 2060. Lekka plastikowa konstrukcja z dołączonym na stałe 2 metrowym kablem, zakończonym płaskim wtykiem umożliwiającym zasilanie z maszyny rejestrującej. W komplecie uchwyt, żabka mocująca. Nasz egzemplarz z oryginalnym etui oraz instrukcją. Stan doskonały.
-
GRUNDIG GDM 8
GRUNDIG GDM 8-
lata 50
nr: brak
Bakelitowy, dynamiczny mikrofon z lat 50 to kolejny egzemplarz z serii GDM Grudiga. Zachowany w dobrym stanie, osadzony na mosiężnej podstawie z pięknym grawerunkiem marki. Kabel ze wzmacniaczem sygnału, zakończony “dużym jackiem”, w charakterystycznym brązowym oplocie i z nietypowym podłączeniem – dwa przeciwstawne bolce w nakręcanej wtyczce.
-
GRUNDIG GDSM 202
GRUNDIG GDSM 202-
lata 60-te
nr: brak
Mniejszy brat Grundiga/Sennheisera GDSM 200. Sterefoniczny, świetnie wyglądający mikrofon o ciekawym brzmieniu. Polecany szczególnie do gitar elektrycznych przy nagrywaniu z pieca. Ruchome główki umożliwiają dopasowanie brzmienia. Wygodne i estetyczne opakowanie w kolorze białym. Bardzo długi kabel i dwie końcówki DIN.
-
GRUNDIG GDSM 331
GRUNDIG GDSM 331-
lata 60-te
nr: brak
Jedna z najpopularniejszych konstrukcji stereo z tamtych lat. Dołączany do mikrofonów szpulowych, dynamiczny Grundig miał kilka klonów. Podobne konstrukcje robiła nasza rodzima Unitra a także Lowe. Kabel z pięciopinową końcówką DIN. Na zachodnich aukcjach często występuje w szokujących cenach :)
-
GRUNDIG GEM 761
GRUNDIG GEM 761-
lata 70-te
nr: brak
Plastikowa, lekka konstrukcja do zawieszenia na spince. Dedykowana biurowym urządzeniom nagrywającym. Na korpusie włącznik nagrywania. Kabel zakończony nietypowym wtykiem szeregowym z pięcioma bolcami.
-
GRUNDIG MD 5
GRUNDIG MD 5-
lata 50-te
nr: 06006
Niewiele wiemy o tym Grundigu. Poza tym, że jest łudząco podobny do Labora o tym samym numerku. Dość rzadko spotykany na aukcjach. Nasz egzemplarz jest mocno sfatygowany, ale może kiedyś uda się go wymienić na bardziej zadbaną sztukę. Kabel w oplocie z 3 pinową końcówką DIN.
-